مدیریت هدف – قسمت اول

 مدیریت هدف

•   هدف های واقعی خود را تعیین کنید و احساس عمیقی از هدفمندی را برای خود خلق کنید.
•    تصمیم گیرهای خود را اولویت بندی کرده و تصمیمات بهتری بگیرید.
•    در زندگی چالش های هیجان برانگیز داشته باشید و برای پیشرفت تمایل سوزان داشته باشید.
•    برای رسیدن به خواسته هایتان طرحی بریزید و زمان را بهتر مدیریت کنید.
•    منظم تر شوید، تمرکز بهتری داشته باشید و بهره وری بالایی داشته باشید.
•    به فروشندگان در سازمان خود انگیزه دهید و مسئولیت پذیری را در آن ها بوجود آورید.
•    به کارکنان خود توانایی استفاده آسان از ابزار بهره وری را بدهید.

گام هایی در جهت هدف نویسی موفق و دستیابی به اهداف

 برای پیشرفت و دستیابی به خواسته ها هدف نویسی تکنیک بسیار قدرتمندی به شمار می رود اما اگر بخواهیم این هدف نویسی ما کاملا موثر و کارآمد باشد و اهداف ما صرفا به فهرستی از رویاها و خواسته ها تبدیل نشوند باید هدف نویسی را با دقت انجام دهیم. در اینجا گام هایی مهمی را معرفی می کنیم که با برداشتن آن گام ها شما خواهید توانست اهدافتان را بهتر تعریف کرده و با موفقیت بیشتری به آن ها دست یابید.

مزایای هدف نویسی

هدف نویسی به ما کمک می کند اولویت هایمان را مشخص کنیم، خود را سازمان دهی کنیم تصمیمات بزرگی بگیریم و رویاهایمان را بشناسیم. در مورد بسیاری از افراد هدف نویسی به تنهایی تغییرات مثبت فراوانی را ایجاد می کند. هنگامی که هدفی را مشخص می کنید خود را به چالش هیجان برانگیزی دعوت می کنید. تقریبا تمامی افراد متخصص در امور انگیزشی بخشی از برنامه های خود را به هدف نویسی اختصاص مدر دهند. تاثیرات مثبت و کار آمدی هدف نویسی را می توان در دستاوردهای افراد موفقی همچون هنری مورد مشاهده کرد. او تصمیم گرفته بود که اتومبیل را ارزان قیمت کند بطوریکه همگان بتوانند از آن استفاده کنند. بیل گیتز تصمیم گرفت کامپیوتر را در هر خانه ای وارد کند و جان. اف. کندی این هدف را برای خود تعیین کرده بود که در ظرف یک دهه ی انسان بر کره ماه پای بگذارد.

جیم کری در سال 1987 در حالیکه هنر پیشه ی پر تلاشی بود در جاده ی مول هولند بر تپه های هالیوود در حال رانندگی بود که درباره ی آینده ی خود فکر کرد: درحالیکه در اتومبیل خود به منظره ای از شهر لس آنجلس نگاه می کرد چکی را به مبلغ 10 میلیون دلار نوشت به این عنوان که در سال 1995 در نقش یک بازیگر آن مبلغ را دریافت خواهد کرد. او تاریخ دریافت آن چک را روز عید شکرگزاری 1995 مشخص کرد. در سال 1995 هنگامی که جیم کری در مقابل نقشی در یک فیلم 20 میلیون دلار دریافت کرد معلوم شد که هدف بسیار محافظه کارانه ای را برای خود تعیین کرده بود.

هدف از این کتاب « مدیریت هدف» به این است که شما را در مسیر هدف نویسی و دستیابی نهایی به تمامی اهدافتان یاری دهد.

منبع: عباس منش

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code