30 ساله‌ها، اگر ندانید پشیمان می‌شوید : ۵ نکته در مورد سرمایه‌گذاری

شما هرگز برای پس‌انداز کردن، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی آینده اقتصادی خود خیلی جوان نیستید. امروزه اکثر والدین دخترها و پسرهای خود را تشویق می‌کنند که از همان اوایل نوجوانی اقتصادی فکر کنند و برای رسیدن به امنیت مالی نقشه‌ای جامع و کاربردی داشته باشند. هنر پس‌انداز و سرمایه‌گذاری پول فرآیندی ست که باید آموخته شود و هرگز تا زمانی که با این هنر درگیر نشوید و آن را تجربه نکنید نمی‌توانید همه چیز را درباره‌ی آن بیاموزید و بر تمام جنبه‌های آن مسلط شوید.

در این مقاله ۵ نکته‌ی مفید بیان شده است که با استفاده و به کار بستن آن‌ها می‌توانید تمام ابعاد زندگی خود را بهتر از شرایط کنونی کنید. این نکات به شما بینش جدیدی درباره‌ی سرمایه‌گذاری می‌دهند که به شما در رسیدن به آینده‌ی مالی پایدار و با ثبات کمک بسیاری خواهند کرد.

۱-اهمیت تورم را درک کنید.

می‌دانید که چرا برای شما که می‌خواهید به اهداف مالی بلندمدت خود دست یابید سرمایه‌گذاری، نه پس‌انداز کردن، بهترین مسیر است؟ همه چیز به نرخ تورم باز می‌گردد. تورم بدین معناست که هر سال قیمت کالاها و خدمات نسبت به سال گذشته چند درصد افزایش می‌یابد؟ اما درباره‌ی پولی که در بانک پس‌انداز کرده‌اید چطور؟ این پول به طور متوسط و طبق معمول رشد کم‌تری خواهد داشت؛ بنابراین اگر نمی‌خواهید پولتان فقط در بانک امنیت داشته باشد و ترجیح می‌دهید سرمایه‌تان رشد کند فقط به پس‌انداز پول فکر نکنید. سرمایه‌گذاری نرخ بازگشت بهتری برای شما ایجاد می‌کند و شانس بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید کاری کنید که پولتان بهتر و مؤثرتر برای شما کار کند و سود بیشتری عایدتان کند.

۲-سیستم مدیریت پول خود را خودکار کنید.

اتوماسیون، فاکتور های عاطفی و احساسی را از امور مالی فردی بیرون می‌کشد. در عوض اگر هر ماه خودتان را مجبور به پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری می‌کنید، خیلی بهتر و مؤثرتر است که یک سیستم سرمایه‌گذاری برای خود ایجاد کنید، هر ماه بر آن نظارت کنید و برداشت قبل از موعد تعیین شده و مقرر از سیستم خود را برای همیشه فراموش کنید.

۳-قبل از سرمایه‌گذاری برای خود یک حساب امنیت اضطراری ایجاد کنید.

امروزه خواه شغلی داشته باشید یا نه داشتن یک حساب بانکی که در آن بودجه اضطراری خود را پس‌انداز کنید یک باید و ضرورت است. اگر چه نرخ بهره‌ی حساب‌های بانکی قابل اغماض است، تنها هدف از گذاشتن پول در بانک امنیتی است که بانک‌ها برای پول شما فراهم می‌کنند و در ضمن راحتی برداشت پول از دستگاه‌های خودپرداز را نیز حذف می‌کنند. داشتن یک حساب بانکی باعث می‌شود که همیشه و به طور پیوسته به آن پول واریز کنید، بنابراین موجودی شما پس از مدت معینی رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت و یک منبع ذخیره مالی خوبی در اختیار شما خواهد گذاشت.

خودتان را برای نظارت بر تعادل روزانه‌تان مقید کنید. گذشته از همه این مطالب، هیچ کس دوست ندارد که حساب بانکی‌اش خالی باشد، درسته؟

۴-شروع به یادگیری سرمایه‌گذاری از سطوح مبتدی کنید.

فراگیری هنر سرمایه‌گذاری اگر به درستی و از طریق کانال‌های مؤثر صورت بگیرد بازده مالی بزرگی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اگر مبتدی هستید، به دنبال کمک باشید یا به خوبی تحقیق کنید. شخص قابل اعتمادی را پیدا کنید. این فرد باید دانش گسترده و مفیدی درباره سرمایه‌گذاری‌های مالی داشته باشد. هم‌چنین می‌توانید در سمینارها و دوره‌های رایگان و پولی که توسط شرکت‌های مختلف و کارگزاری‌ها برگزار می‌شود شرکت کنید و یا می‌توانید یک سرمایه‌گذار را استخدام کنید تا کار سرمایه‌گذاری و کسب سود را برای شما انجام دهد. وقتی از فرصت‌های مالی و ضرورت بهره‌گیری از آن‌ها صحبت می‌کنم داشتن درک پایه از مدیریت مالی و کانال‌های افزایش سرمایه یک مزیت بزرگ است.

۵-از همین الآن برای دوران بازنشستگی خود پس‌انداز کنید.

آینده‌نگری، درک و ایده‌های بهتری برای چطور و چگونه عمل کردن در لحظه‌ی کنونی به شما می‌دهد. از برخی جنبه‌ها، شما در زندگی به بازنشسته شدن از شغلتان و تکیه بر صندوق‌های بازنشستگی نیاز خواهید داشت. یکی از راه‌هایی که می‌توانید به وسیله‌ی آن از داشتن درآمد ثابت در دوران بازنشستگی مطمئن باشید، دنبال کردن طرحی مناسب برای دوران پیری و بازنشستگی در دوران جوانی و زندگی حرفه‌ای و شغلی‌تان است؛ اما اگر به دلیل درآمد محدود خود نمی‌خواهید از هیچ کدام از این برنامه‌های بازنشستگی پیروی کنید، همیشه می‌توانید مقدار ثابتی از درآمد ماهیانه خود را کنار گذاشته و در برنامه‌های سرمایه‌گذاری ماهانه که توسط بانک‌ها و مؤسسات خصوصی اجرا می‌شوند پس‌انداز کنید.

در اینجا داشتن نظم و انضباط کلید موفقیت است- باید ماهیانه و به صورت مداوم مقدار مشخصی از درآمد خود را پس‌انداز کنید. بهتر است برای حساب بازنشستگی خود تعادل هدف ماهیانه، نه سالیانه، تعیین کنید و خودتان را مقید به پس‌انداز مقدار مشخصی از تمام درآمدهای خود در این حساب کنید. هر چه زودتر این فرآیند را شروع کنید، حساب بازنشستگی شما زودتر به هدف خود می‌رسد و در دوران پیری درآمد بیشتری خواهید داشت.

دنبال کردن یک آینده‌ی مالی با ثبات، تلاشی ست به درازای یک عمر. سعی کنید تا جوان هستید چیزهای سخت و درس‌های مالی را فرا بگیرید زیرا همین یادگیری به شما دانش و تجربه‌ای خواهد داد که می‌تواند آینده روشن اقتصادی شما را تضمین کند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code