۱۰۰ اصل شکست ناپذیر موفقیت در زندگی و کار (2)

2- اصل اعتقاد

هرچه را که قلبا به آن اعتقاد داشته باشید واقعیت زندگی شما می شود.

شما همیشه بر اساس اعتقادات تان عمل می کنید، به خصوص عقایدی که در مورد خودتان دارید. افکار و باور های شما مثل صافی هایی هستند که مانع رد شدن اطلاعاتی می شوند که با آنها سازگار نیستند.

شما لزوما آنچه را که می بینید باور نمی کنید، بلکه آنچه را که باور دارید می بینید. شما اطلاعاتی را که با باورهایتان ناسازگار و متناقض است رد می کنید، چه این باور های بر اساس واقعیت باشند و چه توهم.

در مورد خودتان و توانایی هایتان پیش داوری نکنید. عمیق ترین باورهای شما در مورد خودتان و قابلیت هایتان ممکن است کاملا اشتباه باشد.

بد ترین باورها، باورهای خود محدودی است. این باورهای محدود کننده مانند ترمزی برای توانایی هایتان عمل می کنند و شما را عقت نگه می دارند و این باورها بزرگترین دشمنان موفقیت فردی، یعنی تردید و ترس را به وجود می آورند، شما را فلج می کنند و باعث تردید در پذیرفتن ریسک های معقولی می شوند که برای شکوفایی توانایی هایتان ضروری هستند.

برای پیشرفت در زندگی باید مدام با این باور های محدود کننده جنگید. باید این طرز فکر و باور که شما محدودیت هایی دارید کاملا کنار بگذارید و این اصل اساسی را بپذیرید که برای شما محدودیتی وجود ندارد و آنچه را که دیگران انجام داده اند، شما هم می توانید انجام دهید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code