100 اصل شکست ناپذیر موفقیت در زندگی و کار (1)

کتاب 100 اصل شکست ناپذیر موفقیت در زندگی و کار نوشته برایان تریسی یکی ازکتاب ها ایست که هر فرد باید حداقل یک بار در زندگی اش بخواند. این کتاب توسط انتشارات راشین در دو جلد که در جلد اول به بیان 45 اصل زندگی، موفقیت، کسب و کار و مدیریت برتر و در جلد دوم  55 اصل امور مالی، فروش، مذاکره و مدیریت زمان می پردازد.

ما از این پست خلاصه ای از هر اصل را برای شما قرار می دهیم و همچنین توصیه می کنیم که جهت مطالعه کامل حتما این کتاب را تهیه کنید.

فصل اول –  اصول زندگی

1- اصل علت و معلول

برای هر اتفاقی دلیلی و برای هر معلولی علتی وجود دارد.

ارسطو چنین گفت: “ما در دنیایی زندگی می کنیم که در آن اصول و قوانین حاکم هستند، نه اتفاقات.”

او می گفت هرچیزی به دلیل خاصی اتفاق می افتد حتی اگر ما دلیل آن را ندانیم. او معتقد بود که مبنای هر معلولی علت یا علل خاصی است. هر عمل یا علتی، دارای اثری است که حتی اگر آن را نبینیم یا نپسندیم.

این اصل می گوید که موفقیت، ثروت، خوشبختی و پیشرفت، همه آثار و نتیاج مستقیم یا غیر مستقیم علت ها یا اعمال خاصی هستند. به این معنی که اگر شما هدف ها و نتیجه های مورد نظرتان را به خوبی بشناسید، به احتمال زیاد به آنها خواهید رسید. شما می توانید زندگی افراد دیگری را که به همان اهداف رسیده اند مطالعه کنید و با انجام همان کارها به همان نتایج دست یابید.

اگر آنچه می خواهید برایتان کاملا شفاف است، فقط باید همان اقداماتی را که دیگران برای رسیدن به همان اهداف انجام داده اند تکرار کنید تا به هدفتان برسید.

مهمترین جنبه اصل علیت این است: افکار، علت هستند و شرایط، معلول آن.

زمانی که نحوه تفکر خود را عوض کنید، درواقع زندگی خود را تغییر می دهید.

مهمترین اصل موفقیت فردی و کاری این است: شما همانی می شوید که اغلب به آن فکر میکنید.

آنچه احساس و عکس العمل شما را تعیین می کند، چگونگی دیدگاه و تفکر شما نسبت به آن است. این دنیای بیرونی نیست که شرایط و موقعیت های زندگی شما را تعیین می کند بلکه دنیای درون شما خالق این شرایط است.

در حقیق شما با انتخاب نحوه تفکرتان درباره دنیای اطراف و آنچه برایتان اتفاق می افتد، احساس و رفتارتان را انتخاب می کنید. افکار و احساسات شما تحت تاثیر وقایع اطراف دائما در حال تغییر هستند. حتی اگر خبری پیش پا افتاده یا نادرست باشد. در واقع نحوه تفسیر حوادث است که عکس العمل شما را تعیین می کند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code